McDonald´s Cup 2010/2011
fotbalový turnaj žáků základních škol

1. místo v obvodním kole - kategorie žáků 4. a 5. tříd
3. místo v městském kole - kategorie žáků 4. a 5. tříd

tým ve složení: Jakub Žemla, Vojtěch Molin, Jan Bokůvka,
Jan Florčík, Pavel Kraus, Dušan Kichner, Michal Dymáček
(5. A), Sebastian Chatrný, Pavel Šejda, Jiří Kornáš (5. B)

   
Výtvarná soutěž "Bezpečnost-údržba-elektřina" 2011
organizátor: Výzkumný ústav bezpečnosti práce, Praha

zvláštní cena práce autorů Adély Vroblové, Michaely Dvořákové, Filipa Buríka a Daniela Kotáska (žáci 9. B)

   
  Finanční gramotnost 2011 - okresní kolo

3. místo - družstvo: Simona Rakotonaina (7.),
                  Simona Musialková (8. B), Vít Adam (8. B)

   
Okresní kolo Pythagoriády

2. místo - Michal Dymáček, Pavel Kraus (oba 5. A)

   
Oceněná práce Výtvarná soutěž " Hutnictví 2020 aneb...
pořadatel ArcelorMittal Ostrava

2. místo - Filip Burík a Daniel Kotásek (oba 9. B)

   
Sport bez předsudků 2010 - září

atletické dovednosti
1. místo: Sebastian Chatrný (5.B), Patricie Klapalová (7.), Zuzana Andreevová (5.B) a Vladimír Polášek (6.B)
2. místo: Tereza Klukavá (7.), Lucie Bialoňová (5.A) a Radek Herzog (6.B)
3. místo: Jakub Němec (7.) a Pavel Šejda (5.B)
ragby
1. místo -  tým děvčat: Barbora Herzogová, Beáta Šimíčková, Monika Kantorová, Klára Kvapilová (6.B), Michaela Bilanská (6.A) a Veronika Nováčková (7.).
2. místo - tým chlapců: Jan Florčík, Pavel Kraus, Dušan Kichner, Jakub Žemla (5.A), Ondřej Novák (5.C)
3. místo -  tým chlapců: Michal Dymáček, Jan Bokůvka (5.A), Lukáš Ulmann (5.B), Jiří Klepáč, Patrik Morys (5.C).

   
Sport bez předsudků 2010 - červen

Atletika 
1. místo - Vladimír Polášek (5.B) - 60m sprint
1. místo - Daniel Žemla (7.A) - 60m sprint
1. místo - Pavla Falharová (6.) - 60m sprint
2. místo - štafetový běh - Pavla Falharová (6.), Kristýna Riedlová (7.A), Daniel Žemla (7.A), Lukáš Stankovič (7.B)
3. místo - Lucie Bialoňová (4.A) - běh 600m
3. místo - Zuzana Andreevová (4.B) - 60m sprint

Softbal - 3. místo - Sabina Sobasová (4. B)
Ragby - 2. místo - tým ve složení Klára Cieslarová, Karolína Ringerová, Nicola Stivarová, Anna Kratochvílová, Monika Bažantová (všechny z 8.A), Lada Svobodová, Michaela Čajčíková, Nikola Babinecová (z 8.B), Michaela Sobasová (9.B)
Fotbal - 2. místo - tým ve složení Vojtěch Molin, Michal Dymáček, Jakub Žemla, Jan Florčík, Jan Bokůvka, Pavel Kraus,  Dušan Kirchner (všichni ze 4.A), Pavel Šejda (4.B), Patrik Lička (5.A)

   
"Poznej své okolí" 2009
projekt Střediska přírodovědců (středisko Korunka)
v Ostravě - Porubě, doprovodná akce ke Dni Země
 

vítězství našeho turistického kroužku

   
Sport bez předsudků 2009

1. místo - Sára Meňhardová, hod raketkou
1. místo - Patricie Klapalová, běh na 800 m
2. místo - Robert Kůs, skok vysoký
2. místo - Vladimír Polášek, Antonín Kotzmunda, softbal
3. místo - Radek Herzog, sprint 60 m
3. místo - Markéta Davidová, Hana Kamarytová, softbal
3. místo - ragbyové družstvo dívek
3. místo - fotbalové družstvo chlapců

   
Výtvarná soutěž "Poznáváme se" - Ostrava a průmysl
pořádaná
REGIONÁLNÍM VYSOKOŠKOLSKÝM INFOCENTREM, o.s. pod záštitou primátora města Ostravy
šk. rok 2008/2009

1. místo Michal Kubíček, 8. A
 

 

   
  Keramická a výtvarná soutěž "Člověk a profese"
pořádaná
Střediskem volného času na Ostrčilově ul. v Ostravě
šk. rok 2008/2009

1. místo Karel Kundrata, 8. A
2. místo Adéla Freislerová, 8. A

   
Sport bez předsudků 2008

Natálie Tančiboková, 4.B - 1. místo ve skoku dalekém
Jakub Němec, 4.B - 2. místo ve sprintu na 60m 
Kateřina Mihoučová, 9. C - 3. místo ve sprintu na 60m

Tým ragbistů - 2. místo
(Stanislav Jurčík, Tomáš Kursa, Filip Klapal - 9.C,
Lukáš Túbl - 9.A, Michal Chovanec, Antonín Kotzmunda - 8.B, Daniel Menšík - 8.A, Daniel Maralík, 9.B)

   
 

Recitační soutěž - obvodní kolo šk. rok 2006/2007

 

Natálie Říhová z 3. B se umístila na 2. místě v I. kategorii žáků 2. a 3. tříd

   
Čokoládová vařečka 2006 - gastronomická soutěž

Kateřina Dětská (8. A) získala v tomto roce 2. místo za recept "Úsměv bohéma"

více

   
Zdravá výživa a správně prostřený stůl - šk. rok 2005/2006

 1. místo - družstvo třídy IX. A

 2. místo - družstvo třídy IX. B

 

   
Recitační soutěž - školní rok 2005/2006

 

V obvodním kole recitační soutěže vyhrála žákyně 8. A Zuzana Soviarová. Recitovala text Johanna Wolfganga Goetha "Král duchů".

 

Čokoládová vařečka 2006 - gastronomická soutěž

 

Adéla Bočková (9. A) získala v tomto roce 2. místo za recept "Adéla ještě nevečeřela".

 

recept

 
Soutěž o vánoční ozdobu - Avion Shopping park (prosinec 2006)

 

Žáci uměleckořemeslné výroby získali ocenění za tento kašírovaný betlém.

 
Celostátní soutěž "O nejkrásnější vánoční ozdobu" (prosinec 2006)

 

Žákyně 9. ročníku za vedení paní učitelky Majcherové v této soutěži zvítězily, jejich ozdoba byla zavěšena na vánoční strom před úřadem vlády samotným předsedou vlády.